Review Kerastase Masque Nutri- Thermique

Mam długie, bardzo gęste, grube i sztywne włosy, ale przesuszone stylizacją i zabiegami chemicznymi. Wypróbowałam bardzo dużo odżywek i masek do włosów różnych marek, począwszy od tych najtańszych na tych najdroższych kończąc. Bardzo często nie kończyłam opakowań, gdyż  odżywki zupełnie nie spełniały swojej roli. Mimo wszystko mam kilka swoich hitów,  do których co jakiś czas wracam. Trzeba pamiętać, że włosy przyzwyczajają się do odżywki i często po jednym opakowaniu trzeba ją wymienić na inna, by potem  móc do niej wrócić:)

I have long, very thick, coarse and stiff hair, but desiccated styling and chemical treatments. I have tried a lot of conditioners and hair masks of different brands, from the cheapest to the most expensive finishing. Very often not finishing packing, because conditioner completely fulfill its role. After all, I have a few of their hits, which every now and then I come back. You have to remember that hair conditioners get used to, and often one pack needs to be replaced on the other, to then be able to return to her:)

kerastase-nutri-thermique-maska-termiczna-do-wlosow-suchych-500-ml

Opis producenta:

Intensywne odżywienie zmaksymalizowane ciepłem. Kosmetyki Nutri-Thermique korzystają z innowacyjnej metody wykorzystującej ciepło dla intensywnego przyswajania składników odżywczych, aby zapewnić długotrwały efekt. Odżywiają włosy i zapobiegają ich ponownemu przesuszaniu się.
Jak to działa? Składniki odżywcze: proteiny, lipidy i węglowodany, pielęgnują włókno włosa, uzupełniają ubytki oraz działają wewnątrz włosa. Cząsteczki termoaktywne (polimery, azotek boru i ksyloza) zawarte w preparatach uaktywniają się podczas zabiegów pielęgnacyjnych, a ich skuteczność maksymalizowana jest przy użyciu ciepła.
Moja opinia:
Maska jest rewelacyjna. Jej jedynym  minusem jest cena ( około 220zł za 500ml i 160 zł za 200ml). Nadaje się tylko na bardzo zniszczone włosy, ponieważ jest dosyć ciężka i włosy normalne mocno przetłuszcza. Używając jej kładziemy ja tylko na miejsca najbardziej zniszczone. Jest to jedyna maska, która wyprowadziła moje włosy do porządku po dekoloryzacji. Po kilku użyciach włosy był miękkie i błyszczące. Polecam pojemność 200ml, gdyż pod koniec opakowania 500ml moje włosy był już na tyle odżywione, że nie przyswajały już składników (efekt klejenia się ).
Mam włosy do łopatek Maskę najlepiej kłaść od wysokości uszu, szczególną uwagę zwracając na końce. Następnie zawinąć w ręcznik i odczekać około pół godziny.
Maskę stosuje  raz na jakiś czas, gdy mam poważne problemy z włosami.
My opinion:
The mask is excellent. The only downside is the price (about 220 PLN per 500ml and 160 zł per 200ml). It is only suitable for very damaged hair, because it is quite heavy and greasy hair normal tight. Using it I just put on the most damaged places. This is the only mask that moved my hair right after decolorization. After several uses of hair was soft and shiny. I recommend 200ml capacity, because at the end of my hair 500ml pack has already been fed so that it does not already assimilated the ingredients (the bonding effect).
I have hair to the shoulders Mask best place on the ears, with special attention to the ends. Then wrap it in a towel and wait about half an hour.
The mask is used once in a while, when I have serious problems with your hair.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s